Lodžiju iestiklošana – siltās un aukstās stiklošanas sistēmas.

Lodžiju iestiklošana – siltās un aukstās stiklošanas sistēmas.

Lodžiju iestiklošana.

Balkoni un lodžijas – tās šodien un pārskatāmā nākotnē ir neatņemamas mūsdienīgu māju un dzīvokļu plānojuma daļa. Lodžijas ir atvērta tipa telpa, kas iebūvēta mājas konstrukcijā vai fasādē. Vaļējā veidā lodžijas ir aukstā telpa, kuru lietot ir visai maz iespējas. Iespējas daudzkārt palielinās, ja lodžiju iestiklojam un padarām par silto telpu.

Iestiklotā lodžijā varam:

– pabūt vienatnē un lasīt grāmatu, skatīties televizoru un ņemties pa “tīmekli” jebkurā gadalaikā.

– varam ierīkot personālo vingrošanas zāli, arīdzan ziemā ko iespējams izmantot;

– iespējams iekārtot arī klusu darba kabinetu;

– priecājoties ar ziemīgajiem laika apstākļiem, pašiem atrodoties siltumā, var visa ģimene. Kad iestiklotā lodžija būs jau ērta un mūsdienīga dzīvokļa daļa- kā vēl viena istaba.

Iestiklotām lodžijām ir vēl rinda priekšrocību:

– ir aizsardzība no ārējās atmosfēras. Nokrišņiem, vējiem, no gaisa temperatūru svārstībām. Šī ir aizsardzība arī pret putekļiem, auto izplūdes gāzēm un visādām pilsētas smakām.

– aizsardzība pret troksni. Garāmbraucošais vilciens būs dzīrdams četrreiz klusāk, tāpat arī pārlidojušā lidmašīna.

– silta un apkurināma lodžija rada papildus ērtības arī dzīvoklim, kuram lodžija piekļaujas. Nav noslēpums, vaļēja lodžija rada vēsumu arī blakus/piekļaujošai istabai. Pēc iestiklošanas viss dzīvokļa gaisa temperatūras režīms ir komfortabls.

– iestiklojot lodžiju, mēs vienkārši savu dzīvokli padarām plašāku. Iestiklotā lodžija nu pārvēršas par vienu jaunu istabu.

Plastikāta logi lodžijai.

Plastikāta vai pvc logi lodžijai vajadzīgi, ja veicam silto stiklojumu. Siltais stiklojums ļauj telpai būt siltumā. Modifikācijas ir daudz un dažādas. Bet pamatā plastikāta logi pēc konstrukcijas ir slēgta tipa, ar divkāršu vai trīskāršu stiklojumu un papildus siltinājumu gar rāmja malām.

Kā jau minējām- lodžiju iestiklošana ar plastikāta logiem – dod galveno priekšrocību: siltuma ekonomiju. Savukārt tas samazina apkures un kopējās komunālās izmaksas.

Plastikāta logiem ir ilgmūžība. Arī pēc pieciem vai desmit gadiem pvc logi lodžijās izskatīsies līdzīgi kā vakar iestiklotie.  Plastikāta logus ir viegli kopt, te der visi mājas apstakļos esošie sadzīves mazgāšanas līdzekļi.

Plastikāta logi nekorodē, līdz ar to nav papildus izdevumi- kas rodas citkārt, kad jālikvidē rūsa mājas konstrukcijās. Tas vēl jo svarīgāk, jo lodžijas ārējā virsma ir zona, kur visspēcīgāk vērojama atmosfēras iedarbība.

Lodžijas šodien tiek iestikloti ar visa veida logiem. Tie var būt gan verami, gan bīdāmi, gan bezrāmju formātā. Ekstravagantas domāšanas cilvēki pasūta arī vitrāžu ierīkošanu.

Plastikāta logu cenas ir mazākas salīdzinot ar logu izstrādājumiem no citiem materiāliem. Tas saistībā ar plastmasas ražošanas relatīvi zemām izmaksām. Otro izmaksu daļu sastāda plastikāta logu uzstādīšana lodžijās un balkonos. Līdz ar to kopējā plastikātu logu ierīkošana ir lētāka.

Lodziju iestiklošanas veidi.

Pamatā lodzijas stiklo “siltajā” veidā, ko tikko aplūkojām augstāk. Bet zināms arī “aukstais”, citā vārdā saukts arī par “ekonomisko”. Kā jau nosaukums liecina, šāda balkonu un lodžiju iestiklošanas cena ir zemāka. Jo tiek lietoti mazāka apjoma un vieglākas konstrukcijas logi. “Aukstajā” stiklošanas veidā- pārsvarā tiek lietoti alumīnija pakešu logi, kuru uzdevums ir aizsargāt lodžiju telpu tikai no nokrišņiem, sniega, vēja un putekļiem. Tomēr lodžijas iekšējā gaisa temperatūra būs atkarīga no ārējās aiz logiem. Lodžija šajā gadījumā būs pārvērsta par iestiklotu verandu. Arī pati lodžiju apdare ir vienkārša – tātad visādā veidā ekonomiska.

Bet pazīstams ir arī otra veida “aukstais” stiklojums, ko apzīmē arī kā “eirostiklojums”. Tāda stiklošana ir kvalitatīvaka, pamatīgāka un daudzveidīgāka. Taču līdz ar to arī maksā vairāk.  Te izmantotas gan plastikas logu paketes, gan arī alumīnija logu stiklojums. To veido ar glītu un komfortablu ārējo izskatu, taču šādi iestiklotā lodzijā ziemas mēnešos būs auksti. Jo logu sistēmas ir vienkāršā formātā, div- un trīskāršais stiklojums izpaliek. Otra veida “aukstais” lodziju stiklojums ir ar lielākām izmaksām salīdzinot ar “ekonomisko”. Jo te ir vēlmes pēc komfortabla un pievilcīga ārējā izskata, te jāpielotie dažādi papildus apdares darbi, kuri arī ir jāapmaksā.

Lodziju iestiklošana, kā arī visas iespējamās iestiklošanas sistēmas vienā vietā.

G R O Z S

Sazināties ar mums