Jumtiņš ārdurvīm – visu veidu nojumes pēc pasūtījuma.

Jumtiņš ārdurvīm – visu veidu nojumes pēc pasūtījuma.

Jumtiņš virs ieejas durvīm.

Šodien aplūkosim vēl vienus mājas konstrukcijas elementus – jumtiņi virs durvīm. Pamatā to uzdevums ir radīt bufera zonu starp ielu un māju. Tie aizsargā teritoriju ap durvīm no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Kā arī kalpo kā papildus vizuālais elements, ciešā sasaistē ar ēkas kopējo dizainu. Šodien jumtiņu uzstādīšana virs durvīm – ir daudz pieprasīts no cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot mūsdienīgi komfortablā vidē.

Jumtiņi ārdurvīm – ir ne tikai skaistuma nozīme, bet tie vēl dara citas labas lietas:

– nelaiž cauri ultravioleto starojumu, cilvēki zem šāda jumtiņa var konfortabli atpūsties;

– nekorodē, nebojājas paši, un nebojā mājas sienas stiprinājuma vietās;

– nenoput un nebālē gadu gaitā;

– protams, pilda galveno funkciju: pasargā ārdurvju zonu no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, nokrisņiem.

Jumtiņš virs ieejas – tādi konstrukcijas elementi ir pazīstami cilvēkiem kopš neatmināmiem laikiem. Visos iepriekšējos gadsimtos, sākot ar 3. tūkstošo gadu pirms mūsu ēras – tie veidoti galvenokārt no kokmateriāliem. Protams, šie jumtiņi bija kokmateriāla. Līdz ar to tiem bija rinda trūkumu. Bija ugunsnedroši, gadu gaitā puva un zaudēja izturību. Tādus bieži nācās arī remontēt. Bet 21. gadsimtā jumtiņi virs ieejas tiek gatavoti no pavisam citiem materiāliem.

Durvju jumtiņu veidi:

Ieejas durvju jumtiņi ir daudz un dažādās modifikācijās, tomēr ir daži pamatveidi. Ir gan fiksētie, gan mobilie ieejas durvju jutiņi. Pie pirmajiem pieskaitāmi stacionārie jumti, kas stiprināti uz visu laiku. Mobilie jumti – tie ir noņemami pēc vajadzības. Otrajā gadījumā – tas ir ērti, kad mainās gadalaiki. Teiksim vēla rudens, ziemas un agra pavasara apstākļos tos var demontēt un saglabāt līdz nākamajai siltajai sezonai. Kad ieejas durvis atkal varam aizsargāt pret tiešiem saules stariem un vasarīgām lietusgāzēm.

Jumtiņš virs durvīm- iespējams arī ar mainīgu konfigurāciju. Mums pazīstami ir tā sauktie “markīzes”: kur pārklājums – kas maināms vai atvelkams pavisam. Vairāk tos pielieto terasēs, tomēr sastopami arī kā durvju sastāvdaļa.

Jumti pie durvīm atšķiras arī pēc lieluma. Tos var veidot pie sienas – vienā vai divās sekcijās. Ir vidēja platuma, kas sastāv no 2-3-4 sekcijām. Un ir arī lielie jumti, kas pārklāj jau lielāku laukumu pie ārdurvīm. Tos sauc arī par jumtiem – nojumēm virs durvīm, konstrukcijās ietilpst papildus balsti.

Arī šodien jumtiņi virs ārdurvīm tiek veidots no dažādiem materiāliem – no koka, no metāla, no polikarbonāta materiāliem. Pēdējie- ir visvairāk pieprasītie, tiem paredzama vislielākā perspektīva.

Polikarbonāta ieejas jumtiņi.

Ieeju jumtiņi no šī materiāla ir šodien vispieprastītākie būvniecībā. Tie atšķiras ar mūsdienīgu izskatu un dizainu, tie ļoti efektīvi aizsargā durvju ārējo zonu no pārak spožiem saules stariem un nokrisņiem, rada komfortablu ēnas zonu. Kā arī aizsargā no ultravioletiem saules stariem, lai gan nodrošina vispārēju, nedaudz pietumšotas gaismas caurlaidību.

Tiem vēl ir citas pozitīvas īpašības:

– jumti no šī materiāla ir vieglas konstrukcijas, reizē ir izturīgi, nelūst;

– stilistiski piemērojami jebkurai mājai kā durvju jumtiņš;

-jumtiņus var izgatavot jebkuras formas veidā.

Polikarbonāts kā materiāls ārēji ir līdzīgs kā stikls, tomēr pēc būtības ir visai atšķirīgs. Tas ir apmēram sešas reizes vieglāks, vienlaikus daudz izturīgāks pret triecieniem. Tas, mainoties gadalaikiem, pielāgojas gan karstumam, gan arī ziemas salam, nepakļaujas deformācijām un līdz ar to arī neplīst. Tam ir labas siltumizolacijas īpašības. Ir krietni izturīgāks pret spriegumiem, un tamdēļ no tā iespējams veikt liektas formas. Tas saulē nedzeltē un ir ugunsdrošs – ja arī aizdegas, tad degot neizdala kaitīgas vielas. Tam ir daudz lielāka ilgmūžība, salīdzinot ar parasto stiklu.

Ķīmiskā ziņā – polikarbonāti ir sarežģītas uzbūves vielas, ko veido organiskas molekulas. Kas savukārt sakārtotas veido garas ķēdes un šūnas. Līdz ar to kopējais materiāls ir izturīgs, vienlaikus no tā iespējams veidot izliektas un daudzšķautņainas plāksnes. Ko savukārt var lietot dažādu konstrukciju izveidē, tostarp – konstruējot ieejas jumtiņus.

Jumtiņu cenas.

Jumtiņi virs ieejas durvīm – to modifikācijas ir stipri atšķirīgas. Līdz ar to arī ieejas jumtiņu cenas var svārstīties lielā amplitūdā. Izmaksas ir dažādas, tās sastādās no divām daļām. Pirmā – cik prece, mūsu gadījumā, durvju jumtiņi, ir cenā. Otro izmaksu daļu nosaka uzstādīšana. Durvju jumtiņu konstrukcijas ir visai sarežģītas, tamdēļ uzstādīšanu vislabāk uzticēt speciālistiem.  Ieejas jumtiņu cena ir atkarīga arī no paveikto darbu daudzuma – teiksim, ja vienlaikus uzstādam vairākus jumtiņus, tad lielāku darba daudzumu iespējams paveikt ar mazākām izmaksām. Salīdzinot ar to – ja jumtiņus uzstādam pa vienam ar lielākiem laika intervāliem. Iespējams darba apmaksas veikt arī kredītā- ar šādu piedavājumu varam iepazīties attiecīgajā mūsu lapas sadaļā.

Mūsu klienti saņem vislabāko servisu.

Durvju jumtiņi tiek izgatavoti rūpnīcā pēc visaugstākās kvalitātes standartiem, ņemot vērā pat ļoti sarežģītu specifikāciju. Lai atrastu jums piemērotāko risinājumu un vienotos par izdevīgāko piedāvājumu – mūsu uzņēmuma speciālisti ir gatavi palīdzēt.

Pēc specifikācijas precizēšanas tiek veikta klientiem vispiemērotāko un pēc vēlmēm vispatīkamāko risinājuma izstrāde, ko ražošanas procesā uzrauga kvalitātes kontrole. Sertificēti meistari ar vairāku gadu profesionālo pieredzi piegādā un uzstāda ieejas durvju jumtiņus jums vēlamā laikā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kādi  jaunāko modifikaciju durvju jumtiņi ir mūsu piedāvājumos, laipni aicinati sazināties ar mūsu speciālistiem.

 

G R O Z S

Sazināties ar mums