Bīdāmās terases durvis – ir mūsdienīgas populārās konstrukcijas

Bīdāmās terases durvis – ir mūsdienīgas populārās konstrukcijas

Bīdāmās durvis terasēm – tās ir mūsdienīgas konstrukcijas, kuras kļūst aizvien populārākas celtniecībā. Tā ir atvērta tipa apbūves daļa, pa kuru iespējams pārvietoties, kurā var uzturēties.  Piemēram, ierīkot vasaras ēdamistabu, vai arī – uzrīkot uz vakaru viesu galdu. Var saulrietā lasīt avīzi vai skatīties (kas ir daudz modernāk šodien) mājas kinozālē sev iecienītu filmu vai hokeja spēli. Terases ir gan privātmājās, gan arī ir dažādu sabiedrisko celtņu daļas. Piemēram, tās iemīļojuši daudzu restorānu un bāru īpašnieki.

Terases var atrasties gan pirmā stāva līmenī (uz zemes), gan augstāk (virs pirmā, otrā… stāva). Visos gadījumos ir vēlami un pietiekami, lai tās iestiklotu. Tostarp – arī ierīkojot durvis. Aizvien biežāk cilvēki vēlas terasēs ierīkot bīdāmās durvis.

Bīdāmās durvis arī terasēs dod  vairākas priekšrocibas:

– durvju vērtnes, bīdoties paralēli nekustīgajām plaknēm, neaizņem vietu terasē.

– ievērojami paaugstinās aizsardzība no ārējām atmosfēras parādībām.

– normalizējas un vienmērīgs kļūst iekšējā gaisa temperatūras režīms..

– bīdāmās durvju sistēmas terasēs aizsargā arī no vēja spiediena. Tās ir izturīgas arī pret spēcīgām vēju brāzmām.

– iestiklotām terasēm nav nepieciešamas veidot papildus drenāžas sistēmas lietus nokrisņu novadīšanai, tās nepieciešamas tikai ārpusē.

Pamatā bīdāmās terases durvis gatavo un uzstāda ar alumīnija un pvc/plastikas profiliem. Tā kā terases bieži ir atdalītas no mājas plānojuma, tad terasēs daudzi izvēlas uzstādīt ne vienas, bet vairākas bīdāmās durvis.

Bīdāmās alumīnija durvis terasēs.

Alumīnijs kā materiāls ir viegls un reizē izturīgs. Šīs divas īpašības ir pamatā tam, ka alumīnija profili ļoti bieži izmanto terašu stiklošanai, arī ierīkojot bīdāmās durvis. Ir iespējami daudzveidīgi risinājumi:

– vienam bīdāmam rāmim iespējams augstums līdz 2 metriem, platums – līdz 6 un ekskluzīvos pasūtījumos vēl vairāk metriem;

– stiklojums iespējams vienkameras un divkameru formātā. Vienkameru stiklojums sastāv no divām stikla plātnēm, kas ietiprinātas profilā. Divkameru stiklojums attiecigi ir divas hermētiskas telpas starp trim stikla plātnēm. Otrā veida stiklojums aiztur vairāk siltumu no iekštelpas, tamdēl tādu izmanto- ja terases domātas izmantošanai arī aukstākos gada mēnešos. Lielā vairumā terases iestiklo “aukstajā” variantā, jo tās pēc šo darbu veikšanas nav domātas apkurināšanai.

– bīdāmās durvis var uzstādīt kā vienviezienā vai divvirzienā veramas. Līdz ar to var izvēlēties sev vēlamo komforta līmeni.

– attiecīgi durvju profili var tikt krāsoti dažādos toņos, kā arī tos iespējams apdarināt ar dažādiem vizuāli patīkamiem aplikācijas materiāliem.

– alumīnijs kā materiāls ir ilgmūžīgs, tamdēļ arī bīdāmās durvis no alumīnija kalpos desmitiem gadu vai pat gadsimtu.

Bīdāmo durvju ierīkošana ir sarežģīta. Durvju profili ar stiklojumu tiek izgatavoti jau rūpnīcās. Uz pasūtītāja mājas vietu vai darbavietu tiek atvesti jau gatavā veidā un tiek uzstādīti, iepriekš  veicot sagatavošanas darbus. Vispirms nepieciešams izveidot gultni ar sliedi, to nepieciešams smalki kalibrēt, bīdāmo durvju sistēmas raksturojas ar precizitāti. Pat neliela atkāpe no projekta- radīs brāķi, kamdēļ bīdāmās durvis nestrādās. Tāpēc šos darbus mūsdienās veic pierdzējuši speciālisti.

Bīdāmās durvis terasēs no plastikata.

Šīs konstrukcijas bīdāmās durvju sistēmas ir ar līdzīgām īpašībām kā no alumīnija gatavotās. Papildus pvc/plastikāta bīdāmās durvis ir ar lielāku siltuma aiztures koeficientu. Kas ļauj terašu iekšpusē uzturēt augstāku gaisa temperaturu pavasaros, rudeņos. Kā arī aizturēt karstumu no ārpuses siltajos vasaras mēnešos. Tamdēļ no plastikas veidotās bīdāmās durvis ir lielā cieņā pie cilvēkiem, kuriem ir mūsdienīga domāšana, dzīvesveids, prasība pēc komforta

Gan alumīnija, gan durvis no pvc ir ar sarežģītu konstrukciju. Vispirms pats durvju profils ir daudzkanālu, kas dažādos modeļos variējas. Arī stiklojums pamatā veidots no rūdīta materiāla. Daudzreiz arī tonēts pēc pasūtītāja vēlmes, kā arī to iespējams veidot kā dažādu krāsu kompozīciju- vitrāžu. Durvis aprīkotas ar smalku furnitūru, kas sastāv no roktura, slēdzenes, sviru un ritentiņu mehanisma, kas nodrošina bīdamību pa sliedi – durvis atverot/ aizverot.

Aizvien biežāk pie mums sastopams jauninājums- bīdāmās durvis ir kombinacijā ar atvēršanas iespējām. Precizāk, bīdāmās durvis ar atvērt kā logu. Līdz ar to iespējams jau iestikloto terasi vēdināt. Kombinētās bīdāmās – veramās sistēmas ir nākotne.

Bīdāmās durvis verandās.

Verandas – tās atšķirībā no terasēm – ir ciešas piebūves mājai. Verandas kā konstrukcija pazīstama no vēsturiskiem laikiem jau trīs gadsimtu garumā. Šodien daudzi dzīvokļu un verandu īpašnieki izvēlas atjaunināt durvis, kamdēļ ļoti labprāt izvēlas bīdāmās durvju sistēmas. Verandas pēc izmēriem mazākas par terasēm, tamdēļ liederīgi izvēlēties vienvirziena bīdāmās durvis un “aukstajā” stiklojumā. Verandas nav domātas kā apkurināmas telpas. Mērķtiecīgi par bīdāmām verandām sauktajām ir vērts laicīgi aizdomāties. Ir vērts mainīt veco stiklojumu pret jauno – visas verandas platumā. Tātad: veikt vairāku logu nomaiņu un ierīkot bīdāmās durvis. Līdz ar to iegūsim daudzas priekšrocības, par kurām runājām stāstot par terasēm.

Lai ir prieks mūsu klientiem!

Bīdāmās terases durvju cena kombinējas no vairākām pozīcijām. Pirmkārt: kāda cena ir rūpnieciskajiem bīdāmo durvju modeļiem. Pēc tam: piegādes un uzstādīšanas cenas. Bīdāmās durvju sistēmas terasēs uzstāda reizē ar pārējo (logu) stiklojumu. Atklātās virsmas kļūst par slēgtajām. Uzstādot bīdāmās durvju sistēmas vienlaikus ar pārējām logu sistēmām – iespējams ietaupīt cenā. Jo tiek veikti vairāki darbi īsā laika periodā un uz “viena akorda”.

Ja pasūtīsiet darbus vairāku terašu stiklošanā, tad darba pašizmaksa vēl vairāk samazināsies. Kas atsauksies uz visu kopējo darbu finansēm, protams, uz samazinājuma pusi. Taču jums var gadīties brīdis, kad līdzekļi neatļauj visu apmaksāt vienā reizē. – tad šo situāciju iespējams risināt ar kredīta palīdzību.

Visas jaunākās bīdāmo durvju konstrukcijas, gan terasēm, gan verandām, gan visiem citām mājas konstrukcijām domātas – ir pieejamas mums. Pie mums saņemsiet arī speciālistu piedāvātos labākos risinājumu izstrādi. Mums katrs klientes ir īpašs.

G R O Z S

Sazināties ar mums